Hakkımızda

Fotoğraflar: İzzet Keribar

Akasya, Mart 2014’te açılmasından bugüne; dünya çapındaki markaları, misafirlerine sunduğu ilkleri, sosyalleşme olanakları, çocuklara özel eğlence alanları ve ulaşım kolaylığıyla İstanbul’un cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

ANADOLU YAKASI’NIN CAZİBE MERKEZİ​

Dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania’da çocuklar, 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına göre farklı düzeylerde 100’den fazla rol üstleniyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. KidZania’da çocuklar, geleceğe hazırlanıyor, bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor. Ayrıca, Akasya Retro Lunapark’ta çocuklar için, dönme dolaptan çarpışan arabalara klasik lunaparkın tüm eğlence imkanları bulunuyor. 

İLKLER HEP AKASYA’DA​

Türkiye’de, Pink koleksiyonunu bulunduran ilk full–line mağazası ile Victoria’s Secret, çok markalı lüks mağazacılığın adresi Brandroom, dünyaca ünlü İtalyan hazır giyim markaları Hogan ve Max & Co., Türkiye’de ilk mağazasını açan dünyanın en ünlü spor giyim markalarından Under Armour, Anadolu Yakası’ndaki tek mağazalarıyla; Les Benjamins, Tod’s, Tory Burch, Longchamp, Guess, Weekend by Max Mara, Bee Goddess, Brooks Brothers, Home of Scents, Furla ve Burberry. Hepsi ve daha fazlası Akasya’da.

TEKNOLOJİK VE YENİLİKÇİ GİRİŞİMLER​

Avrupa’nın en gelişmiş teknolojisiyle donanmış IMAX salonu da dahil olmak üzere 15 adet sinema salonu ve Apple, XIAOMI gibi birçok önemli teknoloji markası da Akasya’da. Ayrıca Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen projelere ev sahipliği yapan Akasya, ilk akıllı DeFacto mağazası, alışverişlerin bağışa dönüştüğü Givin Pop Up mağazası ve hayatı kolaylaştıran teknolojik Dyson ürünlerini deneyimleme imkanı sunan Dyson Demo Store ile teknolojiye ilişkin yenilikçi girişimlerin de öncülüğünü üstleniyor.

KÜLTÜR-SANATIN NABZI BURADA ATIYOR

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük konsept müzik mağazası Zuhal Müzik, İstanbul’un sayılı caz kulüplerinden ve butik fine-dine restoranlarından The Badau, şehrin yenilikçi yeme-içme ve eğlence akımının öncü markası Tamirane ve açıldığı günden bugüne sanatseverlerin uğrak noktası haline gelen Akasya Kültür Sanat (AKS) ile kültür-sanatın nabzı Akasya’da atıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN AKASYA

Dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania’da çocuklar, 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına göre farklı düzeylerde 100’den fazla rol üstleniyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. KidZania’da çocuklar, geleceğe hazırlanıyor, bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor. Ayrıca,  Akasya Retro Lunapark’ta çocuklar için, dönme dolaptan çarpışan arabalara klasik lunaparkın tüm eğlence imkanları bulunuyor.  

TESCİLLİ MÜKEMMELLİK

2014 yılında çevreci bir yaklaşımla açılan Akasya, sürdürülebilir bina anlayışını uluslararası ödüllerle de pekiştirdi. Akasya, bir binanın çevreye duyarlılığını standartlara bağlayarak ölçümleyen uluslararası kuruluş BREEAM’in Sürdürülebilir Bina Sertifikası’nı, “Varlık Performansı” kategorisinde “Mükemmel” derecesiyle aldı.

2015'İN EN İYİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ

ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü, gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri. Akasya, 2015’te “New Developments: Large” kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü aldı.

Akasya web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Çerez Politikası‘nı inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook